"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bulut Servislere İlgi Artıyor

Sedat | 22 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından paylaşılan son mali tabloda bulut servislerinin daha fazla gelir getirdiği görüldü.

Microsoft tarafından 2015 yılının dördüncü çeyreğine ait mali tablo ile ilgili resmi raporlar paylaşılırken raporlarda Microsoft2un en önemli gelirinin bulut servislerden elde ettiği görüldü. Sadece dördüncü çeyrekte 6.7 milyar dolarlık bir gelirin elde edildiği bulut servisler geleceğin daha çok bulut servisler üzerinden yönlendirileceğini de gösterdi.

Microsoft tarafından paylaşılan raporlar üzerinden yapılan incelemeler ilebulut servislerin kullanıcılar tarafından daha çok ilgi gösterildiği ve günden güne yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandığı yönünde değerlendirmeler yapılırken kullanıcıların bu tip sistemleri ve özellikleri daha çok önem vereceği de bu sayede görülmüş oldu.

Microsoft raporunda her ne kadar bulut sistemlerinin iyi bir gelişme içerisinde olduğu bir firmaya önemli bir katkı sağladığı görülse de mobil platformda durum hiç iç açıcı değil. Mobil platform ile ilgili yayınlanan raporlarda Microsoft’un düşüş yaşadığı görülürken mobil bölümünün gelirleri önceki dönemlere göre yüzde 71 oranında azalmış durumda. Bu bakımdan Microsoft her ne kadar diğer servisleri ile gelişme gösterse de başarılı olmak istediği mobil sektörde işleri şu ana kadar yoluna koyabilmiş değil.

Geçtiğimiz günlerde Linkedin satın almasıyla gündeme gelen ve bu alanda gücünü arttırmak isteyen Microsoft satın alma sonrasında ilk defa mali durum ile ilgili açıklama yaptı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi