"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bütçe Dostu Akıllı Telefon Alma Rehberi

Sedat | 16 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kişilerin bütçe dostu akıllı telefon alırken daha iyi bir telefona sahip olması adına belirtilen 4 özelliğe dikkat edilmesi yeterli.

Teknoloji giderek gelişirken mobil üretim yapan üreticiler farklı modellerini kullanıcılara sunuyor. Piyasada çok fazla modelin bulunması bu konuda özellikle telefon alacak kişilerin çeşitli soru işaretlerine neden olurken bütçe dostu akıllı telefon almak isteyenlerin bazı önemli özellikleri göz önünde bulundurması iyi bir telefona sahip olunmasını sağlayabilir

En Az 720p Ekran

Telefon alırken dikkat edilecek en önemli kriter ekranın kalitesi. Bu bakımdan mutlaka telefonda en az 720p HD desteğinin bulunması gerekiyor.

2 GB RAM

Telefonda herhangi bir kasmanın olmaması ya da özellikle oyun oynayacak kişilerin bir sorunla karşılaşmaması adına en az 2 GB’lık bir RAM gerekiyor. Bu bakımdan telefon seçimlerinde mutlaka minimum 2 GB RAM seçeneğinin değerlendirilmesi gerekiyor. Aynı zamanda RAM ile birlikte depolama alanının da minimum 16 GB olması kullanıcıların işini oldukça rahatlatacaktır.

micro-SD

Depolama konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması, müzik, video ya da fotoğraflarının telefonda tutulabilmesi adına alınacak telefonun microSD kart desteği sunması önemli. Bu bakımdan bu desteği sunan bir telefon modelinin tercih edilmesi ve ardından en az 32 GB’lık kartın alınması kişilerin depolama açısından sorun yaşamasını önleyecektir.

Android 6.0 Marshmallow

Telefon alırken dikkat edilecek son detay ise işletim sistemi. İyi bir performans sunan telefona sahip olmak isteyen kişilerin minimum Android 6.0 sürümüne sahip bir telefon alması gerekiyor. Bu bakımdan telefon alırken telefonun hangi işletim sistemi ile geldiği ya da Android 6.0 güncellemesinin sunulup sunulmadığı öğrenmesi yeterli.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi