"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Cep Telefonu ile Klimayı Kontrol Edin!

Sedat | 22 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sıcak yaz günlerinin gelmesiyle birlikte klimalarda daha fazla kullanılmaya başlanırken akıllı telefonlar sayesinde klima kolay bir şekilde kontrol edilebilir.

Nuvia İTÜ Arı Teknokent’te geliştirilen yeni uygulama Cosa Klima Paketi OLARAK adlandırılırken bu paketi üzerinden farklı klima modellerinin desteklenmesi sayesinde klima kontrolleri kolay bir şekilde yapılabiliyor. Evlerin sıcaklığını cep telefonları üzerinden kontrol edebilecek kişiler kumanda arama derdine gerek kalmadan telefonları üzerinden her türlü işlemi yapabilecek.  

Üstelik geliştirilen özel uygulama klima elektrik tüketiminde de oldukça önemli bir tasarruf sağlıyor. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda uygulama ile yapılacak işlemler sayesinde yüzde 40’a varan bir enerji tasarrufunun sağlanacağı belirtilirken bu sayede klimalardaki yüksek tüketimin yarı yarıya oranda önlenebiliyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda kullanıcıların evde, uykuda ya da dışarıdaki durumlarında dahi klimayı uzaktan kontrol edebileceği belirtilirken bu imkan sayesinde kişiler evin sıcaklığını istediği zaman kontrol edebilecek. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Türkiye genelinde klimalarının yüzde 85 oranında yanlış kullanıldığı belirtilirken bu durumun bir benzeri kombilerde yaşanıyor. Bu bakımdan uygulama aracılığıyla kişiler daha iyi ve doğru bir şekilde klima kullanmaya başlayacağı için bu durum enerji tüketimini de düşürecek. Üstelik yapılan açıklamalarda kumandası olan tüm klimalara bağlanabilen uygulama her türlü klimada da kullanılabilir durumda.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi