"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Chevrolet Bolt Tek Bataryada 383 KM Gidecek

Sedat | 15 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Chevrolet tarafından üretimi gerçekleştirilen yeni elektrikli model menzili ile sınırları aşıyor.

Elektrikli araç modellerine Chevrolet tarafından yeni üretilen Chevrolet Bolt adı verilen bir model daha eklenirken, araç için yapılan ilk testlerde oldukça etkileyici sonuçlar alındı. Chevrolet kalitesi ile piyasaya sunulan yeni elektrikli modelde, tek bir batarya ile menzil süresinin 383 KM’ye kadar çıkarıldığı belirtildi.

Uygun Fiyat, Yüksek Menzil!

Chevrolet tarafından üretimi gerçekleştirilecek araçlarda yüksek menzil, ekonomik fiyat politikasının benimsendiği görülürken, bu özellikler ile birlikte Chevrolet, piyasada en çok tercih edilecek modellerden birisi de üretmeyi başarmış durumda. Araçta her ne kadar ilk dikkat çeken nokta uzun menzil süresi olsa da pek çok farklı özelliğin de araçta yer alması bekleniyor.

37 Bin Dolara Satılacak!

İlk olarak ABD’de satışa çıkacak Chevrolet Bolt için 37 bin dolarlık bir etiket fiyatından bahsediliyor. Üstelik ABD’de elektrikli araç alacak kişiler içi 7 bin dolarlık bir destek veriliyor. Bu bakımdan kişiler ortalama 30 bin dolar ile aracı satın alabilecek. Uzun süreden beri piyasada yer alan Tesla Model S’nin menzil süresinden de uzun bir menzile sahip olan Chevrolet Bolt, bu bakımdan çok daha uygun fiyata daha uzun mesafenin gidilmesini sağlayacak. Tesla Model S’de bu rakamlar 338 KM menzil ve 66 bin dolar etiket fiyatı şeklinde belirlenmiş durumda. 2017 ile birlikte piyasada olması beklenen araç, yüksek satış rakamlarına ulaşabilecek potansiyelde. Önümüzdeki yıl itibari ile bu konuda markanın başarısı da görülecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi