"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Chrome için ekran kaydı özelliği geliyor!

Sedat | 29 Ekim 2020 0 yorum Süre: 2 dakika

Herkesin severek kullandığı popüler tarayıcı ekran görüntüsü için yeni özelliklere kavuşuyor. 

Popüler tarayıcı ekran görüntüsü için yeni özellikler ile gelecek. Son zamanların ekran görüntüsü özelliği birçok kişi tarafından kullanıldığı için şirketler bu özelliklerin üzerinde daha çok durmaya başladı. Büyük bir etkiye sahip olan bu özellik Google için de dikkat çekici olmaya başladı. Bunun beraberinde Android için Chrome 'kayan ekran görüntüsü' desteğine kavuşacak.

Android'de Chrome için yeni ekran görüntüsü özelliği üzerinde çalışmalar Google tarafından sürdürülüyor. Web sayfaların tamamının ekran görüntüsüyle aktarılabilmesi için bazı imkanların sağlanması söz konusu. Ayrıca ekrana sığmayan görüntülerin kaydırarak kaydedebilmesi ekran görüntüsü yeteneğinin daha işlevsel hale geleceğini de gösteriyor. 

Android kullanıcılarına Chrome ile destek sunulacak ancak şuan ki durumda özelliğin test edileceğini söylemek biraz zor. Çalışmalar başarıya ulaşırsa istikrarlı bir deneyim sunulursa bu özelliğin aktif hale gelebileceğini söyleyebiliriz. Daha önce Google, bu özellik için iyi bir sistem oluşturamamıştı. 


Google, bu özellikle kullanıcılara uzun süreli ekran görüntüleri alma imkanı sağlamaya çalışacak. Ayrıca bu özelliğin Android 11'e getirmek için çalıştığını söylemek gerekir. Şirket özelliği Chrome tarayıcısına getirip tüm Android kullanıcıların bu özellikten faydalanmasını istiyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi