"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Çin'de Xiaomi Mi 5 akıllı telefon patladı

Sedat | 1 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Xiaomi cihazlarının özellikle şarj sırasında patladığı ile ilgili iddialar gündeme gelirken, bu konuda yeni bir gelişme daha yaşandı.

Xiaomi tarafından Xiaomi Mi 5 modeli öncesinde Xiaomi Mi 4 modeli yayınlandığında, Xiaomi Mi 4 cihazının şarj alma sırasında patladığı ve kullanılmaz hale geldiği ifade edilmişti. Gündemde uzun süre yer alan bu haberler, benzer olayların yaşanmaması ile kapanırken, bu konuda Xiaomi Mi 5 için de yeniden bir patlama bilgisi paylaşıldı.

Xiaomi Mi 5 satışa çıkmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, Xiaomi Mi 5 patladığı ile ilgili gündeme gelen haberler büyük bir ses getirdi. Weibo üzerinden yapılan paylaşımlarda patlamış bir telefon görüntüsü yer alırken, telefonun Xiaomi Mi 5 modeline ait olup olmadığı şu ana kadar kanıtlanamadı. Buna rağmen bu olay özellikle sosyal medyada oldukça yer buldu ve pek çok kişi Xiaomi Mi 5 üzerinden Xiaomi’ye yüklendi. Yaşanan bu olayda herhangi bir yaralanma olmazken, özellikle telefonun arka bölümünde yaşanan patlama ile birlikte tüm telefonun kullanılamaz hale gelmesi, bu olayı yaşayan kişinin büyük bir tepkisini çekmiş durumda. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi