"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Çin'li Telefon Üreticileri Dev Markaları Geri Bırakıyor!

Sedat | 18 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Yapılan istatistikler sonucuna göre Çin'li telefon üreticileri, telefon sektöründe liderlik konumundaki Apple ve Samsung'u tahtından ediyor.

Son yıllarda akıllı telefon retimi denildiğinde akıllara gelen ilk isimler Apple ve Samsung olmaya başladı. Bunun üzerine birşeyler koyup, telefon pazarında başarı elde etmek isteyen üreticiler birçok üst düzey telefonlar üretti. Yeni paylaşın istatistiklere göre dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Çin, bu durumu değiştirecek olan birkaç üreticiye ev sahipliği yapıyor.

Araştırma kuruluşu olan Gartner, Samsung ve Apple'ı tedirgin eden bir haberi paylaşarak, bu kadar rahat olunmaması gerekildiğinin sinyallerini verdi. Bu verilere göre Huawei, Oppo ve BBK Communication Equipment (Vivo ve OnePlus üzerinden akıllı telefonlarını satan bir üretici), Güney Koreli Samsung’a ve Amerikalı Apple’a yetişmeye çok yakın...

Yapılan istatistiğe göre 71 milyondan fazla cihaz satan Samsung’un satışları, 2015’in 3. çeyreği ve 2016’nın 3. çeyreği arasında yüzde 14 oranında azalmış. Aynı dönemde Apple’ın satışları ise yüzde 6 oranında düşmüş. Öte yandan Oppo’nun yüzde 110, BBK’nın ise yüzde 90 oranında satışlarını yükselttiği görünüyor. Her ne kadar Apple'ın Çin pazarındaki payı düşmüşte olsa, markanın logosunun bile değerinin hala kıymetli olduğunu söyleyebiliriz.  Aşağıdaki videodan, Apple'ın isminin ve logosunun kullanıldığı Çin malı ürünleri görebilirsiniz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi