"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Dalgıçlar Artık Su Altında Su İçebilecek!

Sedat | 20 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Su altına dalmayı seven ya da profesyonel olarak bu işi yapan kişilerin en büyük sorunu su içememek. Ama artık bu mümkün.

Su altına dalan kişiler bazen saatlerce su altında kalırken, bu süre boyunca mevcut ekipmanlar ile su içebilmek mümkün olmuyor. Bu durum yaşamsal açıdan da önem taşırken, konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.  Aletli dalış yapan kişiler için geliştirilen yeni şişe, kişilerin su altında da su içmesini sağlıyor. Böylece su altında su ihtiyacı olduğunda kişiler özel bir su şişesi ile kolay bir şekilde su içebiliyor.

Tasarım Ödüllü, Yeni Buluş

Geliştirilen yeni ürün, K-Design Award ödülü alırken, özelikle su altında uzun süre kalacak kişiler için bu ürünün büyük bir kolaylık sağlayacağı belirtildi. Dong Wha Park, Yoonji Lee ve Jisu Yun tarafından tasarlanan ürün, temiz su konusunda gerekli desteği sunuyor.

K-Design Award ödüllü şişe, suyu özel şekilde saklarken, jelatin bir kapsül içerisinde hapsedilen sular, dalgıçların su içmek istemesi halinde şişenin ağız kısmından direk dalgıca iletiliyor. Jelatin ağızda eriyen bir yapıya sahip olduğundan dolayı da dalgıçlar kolay bir şekilde temiz su içebiliyor. Yaşana bu gelişmeler dalgıçlar tarafından büyük bir ilgi ile karşılaşırken şu anda ürünün geleceği hakkında görüşmeler yapılıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi