"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Dell Android Tablet Üretimini Sonlandırıyor

Sedat | 1 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Önemli üreticilerden birisi olan Dell hakkında paylaşılan son raporlarda artık Android işletim sisteminin tercih edilmeyeceği ve Windows üretimlerine ağırlık verileceği b

Özellikle dizüstü bilgisayar sektöründe en çok tercih edilen markalardan birisi olan Dell yönetiminde radikal bir karar almanın eşiğinde. Marka ile ilgili hazırlanan raporda Android tabletlerin artık üretilmeyeceği belirtilirken Android yerine Windows cihazlara odaklanacağı açıklandı.

Marka tarafından yapılan Android tabletlerde çok fazla ilgi görülmemesi markanın bu alanda neden üretim yaptığının sürekli sorgulanmasına neden oluyordu. Bu konuda işletim sistemini değiştirilmesini de beklenen tablet üretiminin tamamen durduralacağı belirtildi. Hazırlanan raporda yer alan bilgilere göre bundan sonraki süreç içerisinde tablet üretimi tamamen durdurulacak ve dizüstü bilgisayar üretimine odaklanılacak. Bu doğrultuda özellikle son dönemlerde piyasaya çıkan ikisi bir arada dizüstü bilgisayarların etkisi olduğu düşünülüyor. Öyle ki kullanıcılar tablet almak yerine ikisi bir arada olan modelleri tercih ederek ihtiyaç halinde tablet ihtiyaç halinde ise bilgisayar kullanabilir.

2’si 1 Arada Kullanılacak

Yaşanan bu gelişmelere bağlı olarak üretim planlamalarında değişiklik yapan Dell bundan sonra Microsoft işletim sistemine sahip ikisi bir arada dizüstü bilgisayarlar üretecek.

Konu ile ilgili Dell tarafından yapılan geçmiş yıllardaki açıklamalarda tablet satışlarının düşük olmasının sebebini markanın üretimlerinden kaynaklanmadığı belirtilirken bu konudaki sorunun tabletlerin yetersiz olduğu açıklanmıştı. Bu bakımdan pek çok açıdan Dell tablet piyasasındaki başarısızlığı katlanırken markanın böyle bir karar alması daha iyi cihazların üretilmesine de sağlayabilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi