"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Dev Türkiye Haritası İçin Guinness Başvurusu Yapıldı!

Sedat | 29 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ,2 bin 123 Kişinin Oluşturduğu Dev Türkiye Haritası için Guinness'e başvuru yapıldı.

Yüzlerce kişi Devasal organizasyon Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hazırlanıyor.

Bidiğiniz üzere birçok farklı etkinlikte ismini duyduğumuz İzmir, yine kendine yakışır bir etkinlik düzenledi. Faklı etkinliklerde adı duyulan Bayraklı Belediyesi, bu defa Smyrna Meydanı'ndan rekorlar kitabına girecek bir etkinlik gerçekleştirdi. 

Öncelikle 540 metrekarelik bir alanda beyaz perdeye yansıtılmış 7 projeksiyon cihaz ile Atatürk ve Cumhuriyet bazlı temalar yansıtıldı. Hemen ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 93. yaşına özel olarak 2 bin 123 kişi tek bir hedef için zeybek havası oynadı. Daha sonra ise Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için denemeler gerçekleştirdi.

Yaş aralığının 5 ve 78 aralarında olan her türden kesim barındıran etkinlikte Cumhuriyet'in 200. yılı hedeflenerek "Cumhuriyet ilelebet yaşayacak" mesajı veren 2123 kişi, bir araya gelerek Türkiye haritası oluşturdu. bunun denenmesinin ardından Bayraklı Belediyesi bu büyük etkinliği bir ödül ile süslemek adına En Büyük Ülke Haritası kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurda bulundu. Etkinlik, 10. Yıl Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi. Bakalım Guinness Rekorlar Kitabı'na gerçekleştirilen başvuru nasıl sonuçlanacak..

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi