"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Devrim Yaratacak Kameraya Sahip Huawei Mate 9'un Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Sedat | 10 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Huawei'nin 5 dakika içerisinde %50 sarj olacağı söylenen ve Leica lensli çift kamerasıyla kamerada konusunda devrim yapması beklenilen Huawei Mate 9 sızdırıldı.

Huawei P9 modeli iddialı bir şekilde piyasaya girmiş olmasına rağmen, markanın bilinmemesiyle ve fiyattaki kriterlerinden dolayı pek fazla ilgi görmemişti. Huawei, bunun ardından ismini zirveye taşıyacağı yeni telefonunu tanıtmak için gün sayıyor. Rakipleriyle kıyasıya rekabet içerisinde olacağı üst düzey akıllı telefonu Huawei Mate 9'un teknik özellikleri sızdırıldı. Cihazda dikkat çeken en önemli özellik ise kamera ve şarj süresi oldu.

İşte Huawei Mate 9'un Teknik Özellikleri

- 5.9 inçlik Full HD çözünürlüklü ekran
- Kendi işlemcisi Hi-Slicon Kirin 960
- 4 GB RAM / 128 GB depolama alanı (fiyata göre)
- 6 GB RAM / 256 GB depolama alanı (fiyata göre)
- 8 MP çözünürlüklü ön kamera
- 20 MP biri de 12 MP çözünürlüklü çift Leica lensli arka kamera

Peki Cihaz Sızdırılan Özelliklerden Sonra Ne Zaman Tanıtılacak?

Şuan net bir tarih verilmeyen Huawei Mate 9'un sızdırılan özelliklerinden dolayı tahminler doğrultusunda Kasım ayında geleceği düşünülüyor. Üst düzey akıllı bir telefon denildiğinde "acaba fiyatı ne kadar" sorularına kesin bir cevap henüz yok. Ancak sızıntıda paylaşıln bazı kaynaklarda cihazın ABD'de 585 dolardan başlayan fiyatlarla satılacağını söylüyor. Yani şimdiden eğer ülkemize gelirse cihazın 2000 TL'nin üzerinde satışa sunulacağını söyleyebiliriz.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi