"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Dikkat: İnternet Bağımlısı Olmayın!

Sedat | 17 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerde mobil ve bilgisayar kullanımının artması, bağımlılık konusunda tehlike yaratırken, Uzman Doktor Nehir Kürklü, önemli uyarılarda bulundu.

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Psikiyatri Bölümü'nden Uzm. Dr. Nehir Kürklü yaptığı uyarılar ile bilgisayar ya da cep telefonları ile çok fazla vakit geçiren ve internet bağımlısı olmaya aday kişilere tehlikenin boyutlarını anlattı.

İnternet bağımlılığı konusunda son yıllarda ciddi bir vaka artışı olduğunu dile getiren Uzm. Dr. Nehir Kürklü, kişilerin önlem almaması halinde gelecek yılların en çok görülen hastalıklarından birisinin Uzm. Dr. Nehir Kürklü olacağını söyledi. Kişilerin interneti yaşamın odak noktasına koymasın yanlış olduğunu ve olabildiğince bilgisayarlardan uzak durularak gerçek yaşamın içerisinde olunması gerektiğini belirten Uzman Doktor, bu yöndeki vakalarda tedavinin giderek zorlaşmasının insanların yaşma kaliteleri için de risk oluşturduğunu söyledi.

Çocuklar Tehlikede!

Uzm. Dr. Nehir Kürklü yaptığı açıklamada en riskli grupların gençler ve çocuklar olduğunu söylerken, özellikle çocukların çok erken yaşlarda bilgisayar ve telefonlarla tanışması, riski daha da artıyor.  Kişilerin sosyal hayatını çok etkileyen ve farklı paniklerin ve endişelerin artmasına neden olan internet bağımlığı için en önemli kriter zamanlama olurken, kişiler kullanımları kısıtlayarak internete karşı kendi önlemlerini alabilir. Uzm. Dr. Nehir Kürklü yaptığı bu uyarılar ile kullanıcıları tehlikeye karşı bilinçlendirmeye çalışırken, internetten uzak bir yaşam kurulması önerildi.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi