"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Diyanet-Sen’den Pokemon GO’ya Tepki: Yasaklansın

Sedat | 14 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon oynayan oyuncular için Diyanet-Sen'den çok önemli bir açıklama yapıldı.

Dünya genelinde en çok oynanan oyunlar sıralamasında şimdiden girmeyi başaran Pokemon Go için Türkiye'de oldukça ilginç bir uyarı yapıldı.

Pokemon avlamak isteyenlerin camilerin civarında dolaşması ve cami içerisine girmesi bu konuda Diyanet-Sen’i harekete geçirdi. Konuyla ilgili resmi açıklama Diyanet-Sen Başkanı Mehmet Bayraktutar tarafından yapılırken, Bayraktutar yaptığı açıklamada Pokemon Go oyunun yasaklanmasını istedi.

Batının Oyunu!

Camilerin değersizleştirilmesi için oyunun oynandığını iddia eden Bayraktutar, oldukça sert ifadeler kullanırken, tüm bu yaşananların batı ülkelerinin bir senaryosu olduğunu söyledi. 

Yasaklanmalı!

Türkiye’de oyunun bir an önce yasaklanmasını ve bu oyunu oynayan kişilerin de bu kötü oyundan uzak tutulması gerektiğini belirten Bayraktutar, konuyla ilgili yetkililere de çağrı yaptı. Oldukça makul beklentiler ile çıkarılan oyunun kısa süre içerisinde tüm dünya genelinde oynanmaya başlanması, pek çok kesim tarafından da olumlu karşılanıyor. Kişilerin evlerinden çıkması sosyalleşmesi ve oyun ile uzun yürüyüşler yapması, kişilerin daha sağlıklı olacağı yönünde de farklı düşüncelerin oluşmasını sağlıyor.

Gündem Yarattı!

Bayraktutar tarafından yapılan bu açıklamaların ardından özellikle sosyal medyada yeni bir tartışma başlarken, oyunu seven ve sevmeyenler arasında oyun için farklı görüşler dile getirilerek konu durum eleştirildi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi