"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Dünyada Bir İlk Olacak O Özellik Yalnızca Bu Telefonda!

Sedat | 16 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Toza ve suya dayanıklı olması ile dikkat çeken yapıya sahip Thuraya XT-PRO DUAL , bir ilki gerçekleştiriyor. İşte o özellik...

Bir bilgilendirmede bulunacak olursak Thuraya, uydu telefon platformunda uzman birkaç şirketten biridir. Böyle şirketlerin üretmiş olduğu cihazlar hemen hemen çoğu yerde kullanılır. Telefonların temel gayesi letişi olduğundan dolayı fazla bir özellik beklemek doğru olmaz. Ancak Dünyada bir ilk olacak özellik sadece XT-PRO DUAL'da bulunuyor.

Thuraya’yı diğerlerinden ayırıp dünyada bir ilke imza atmasını sağlayan şey ise telefonun çift modlu çift SIM kartlı özelliğinin ilk kez kullanılması. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, uydu ve GSM iletişimi arasında geçiş yapabilecekler. Böylelikle daha rahat ve güvenilir bir kullanım elde edilmesi hedefleniyor. XT-PRO DUAL adındaki yeni telefon, GSM ve uydu şebekeleri için iki ayrı yuva ile birlikte geliyor. Uydu ve karasal ağlara bağlı kalarak çağrılar arasında geçiş yapmasını sağlayan "Always On" adı verilen bir özelliğe sahip.

Telefon, sınırlı sayıda GSM şebekesini destekliyor ve çok seyahat eden kullanıcıları hedefliyor.  Thuraya'nın uydu ağı Avrupa,  Asya, Afrika ve Avustralya çapında 160'dan fazla ülkeyi kapsıyor. Ayrıca, telefonun GSM modu dünya çapında 2G ve 3G bantları destekliyor.

Batarya ömrünün uzun olması bekledğimiz özelliklerin lk sırasında yer alıyor. Telefonun pili 11 saat konuşma süresi ve 100 saate kadar bekleme süresi sunuyor.  Acil butonu ile gelen XT-PRO DUAL, suya ve toza dayanıklı gövdenin yanı sıra, Gorilla Glass cam ekrana sahip.

Thuraya ayrıca XT-PRO DUAL’in sektörün belirlenmiş zaman aralıklarına dayalı gelişmiş izleme yetenekleri sunan, önceden belirlenmiş sınır mesafesi, seyahat mesafesi dışındaki hareketi algılayan ilk telefon olduğunu iddia ediyor.


 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi