"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Dünyanın En Hızlı microSD Kartı

Sedat | 19 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Western Digital tarafından duyurulan son donanım dünyanın en hızlı micro SD kartı olarak tanıtıldı.

Western Digital bünyesinde Sandisk adı ile üretilen kart seçeneklerinde bugüne kadar pek çok farklı özellik kullanılırken son olarak tanıtımı yapılan özel bir micro SD kartı tarihe geçti.

256GB SanDisk Extreme microSDXC olarak adlandırılan kart bugüne kadar en hızlı veri işlemini yapmayı başarırken bu durum MicroSD kartın ne kadar yetenekli olabileceğini de gözler önüne serdi.

Konuyla ilgili yapılan tanıtımların ardından dünya genelinde bu kartlara oldukça fazla ilgi gösterilirken gelecekte küçük birimlerin daha fazla depolama alanına sahip olabileceği ve aynı zamanda veri işleminin de daha da hızlanacağı belirtildi.

Profesyonellere Uygun Çözüm

Kişisel kullanımdan ziyade daha çok profesyonel çözümler için geliştirilen 256GB SanDisk Extreme microSDXC depolama sorunu çözdüğü gibi aynı zamanda büyük bir kolaylık sağlıyor. Arka arkaya yapılacak çekimlerde ya da kart üzerinden herhangi bir silme işlemine gerek kalmadan yapılacak çekimlerde geliştirilen son kart büyük bir pratik bir çözüm sunuyor. Özellikle video ve yüksek kalitede çekilecek hava çekimlerinde bu tip kartların kullanılması kişilerin depolama konusunda ek bir işlem yapmasına gerek kalmadan tek bir kart üzerinden tüm işlemlerin yapılmasına imkan sağlıyor.

2016 yılının 4. çeyreğinde dünya genelinde satışa çıkması planlanan kartın fiyatı 199,99 dolar olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi