"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Duşta Kullandığı Cep Telefonu Yüzünden Canından Oldu!

Sedat | 11 Aralık 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

15 yaşındaki Rus dövüşçü Irina Rybnikova, duşta şarja taktığı iPhone'unu kullanmak isterken elektrik çarpması sonucunda hayatını kaybetti...

Akıllı telefonlar günümüzde işimize yaradığı kadar bir o kadar da tehlikeli olabiliyor. Sosyal medyanın akıl almaz genişlemesi ve anlık mesajlaşma uygulamalarının günlük hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonlar nerdeyse bizimle bir bütün haline geldiler. Bazende hayatımızın bir parçası olan cihazlar canımızdan olmamıza sebep olabiliyor.

Bazı kullanıcılar selfie çekmeye çalışırken düşerek, bazı kullanıcılar ‘ucuz’ diye sahte şarj aleti kullanımı sonucu çıkan yangınlarda hayatlarını kaybettiler. Henüz 15 yaşında olan Rus dövüş sanatları şampiyonu Irina Rybnikova’nın hikayesi ise daha acıklı.

Orta Asya’da Rusya’ya bağlı bir şehir olan Bratsk’ta yaşayan Irina Rybnikova, geçtiğimiz günlerde evinde ölü halde bulundu. Henüz 15 yaşında olan genç kızın ölüm nedeni ise duştayken telefonunu kullanması, daha da kötüsü telefonun bu sırada şarja takılı olması oldu. Suyla temas eden şarj aleti, Rybnikova’nın elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetmesine neden oldu. 

Arkadaşları ve ailesi tarafından aktarılan bilgiye göre Rybnikova’nın en büyük hayali dünya dövüş şampiyonu olabilmekti. Fakat bu hayal, Rybnikova’nın duş aldığı suya elektrik akımı gelmesi halinde olabilecekleri öngörmediği için ebediyen uçup gitti. Yetkililer, özellikle gençleri duşta ve suyla ilgili diğer faaliyetlerde akıllı telefon, tablet ya da dizüstü bilgisayarlarını şarja takmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi