"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Erkek Kullanıcılara Ücretli, Kadın Kullanıcılara Ücretsiz Uygulama!

Sedat | 7 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Türkiye'de büyük ilgi görmeye başlayan uygulamayı denediniz mi? İşte erkeklere ücretli olarak sunulan kadın kullanıcıların hiçbir ödeme yapmadığı o uygulama...

Tinder benzeri uygulamalar sayesinde sosyal medyada tanışmak farklı bir boyut kazanmıştı. 7 ülkenin mobil marketlerinde ilk 10 uygulama içerisine girip yer edinen Richy, ilginç konsepti ile dikkat çekiyor.

Yalnızca zengin erkek, güzel kadınlar kullanabilir şeklindeki tanıtımı ile Dünya genelinde ilgi odağı haline gelen Richy, Türkiye'de rağbet görmeye başladı. İngiltere'de geliştirilen ve kısa bir süre içerisinde 450 bin kullanıcıya ulaşan rating uygulaması Richy, lüks yaşam severlerin seyahate çıkmadan önce gideceği ülkede yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen erkekler büyük ilgi gösteriyor.

Farklı bir politika izleyen uygulama arka planda çalıştırdığı rating, otomatik olarak filtreleme yaparken aynı zamanda hesap onaylama algoritması sağlıyor. Zengin erkek, güzel kadın politikasını benimseyen Richy, Türkiye App Store'un "Top Grossing"  listesinde ilk üçe girerek ülkemizde 60 bin aktif kullanıcıya sahip. 

Uygulama bunun karşılığında, Rusya, Ukrayna, Türkiye, eski Sovyet ülkeleri, Balkanlar ve Güney Amerika gibi çok geniş bir coğrafyadan güzel kadınlarla sohbet için sınırsız mesajlaşma ve video görüşme hakkı veriyor. Kadınlar ise sohbet için konuşan erkeklerin belli bir ücrete tabi tutulduğunu biliyor.

Kadınlar ücretsiz kullanırken, erkeklerin ücret ödedeği Richy uygulaması için erkek kullanıcıların aylık 59 Dolar ödemeleri gerekiyor. Üye erkeklerin \%90'ı 30 yaş ve üzerinde iken, kadın kullanıcıların \%80'i 20-30 yaşları arasında bulunuyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi