"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Eski Kullanıcılar Apple’a Dava Açıyor!

Sedat | 19 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

iPhone Güncelleme Programı’na dahil olan kişilerin telefon değiştirme noktasında sorun yaşadığı ve bu nedenle mahkemeye başvuracağı belirtildi.

Apple tarafından başlatılan iPhone Güncelleme Programı ile birlikte kişiler eski modellerini teslim ederek, Apple’ın yeni çıkardığı modelleri alabiliyordu. Yeni başlatılan bu program, özelikle iPhone 7 ile birlikte hareketlilik yaşarken, kullanıcılar ellerindeki iPhone 6 serisi modellerini vererek iPhone 7 almaya çalıştı. Fakat bu konuda markaya başvuru yapan kişiler hiç beklemedikleri bir durum ile karşılaştı.

9 Eylül tarihinde marka tarafından ön siparişler alınmaya başlanırken, pek çok 6S ve 6S Plus modelleri için de iPhone Güncelleme Programı kapsamında değişiklik yapılmak istendi. Fakat yapılan açıklamalarda markaya başvuru yapan kişilerin bu konuda herhangi bir destek alamadığı ve sipariş vermediği açıklandı. Yaşanan bu durum sonrasında kullanıcılar durumu mahkemeye götürmeye başladı.

iPhone Güncelleme Programı’nın en önemli amaçlarından birisi yeni çıkartılan telefonların eski telefonlar ile değiştirilmesi olurken, bu programa dahil olmalarına rağmen değişiklik yapma imkanı olmayan kullanıcılar şu anda duruma oldukça tepkili. Kullanıcılara Apple tarafından daha sonra yeniden deneyim gibi hatalar gönderilirken,  bu durum için şu ana kadar Apple tarafından da açıklama yapılmaması durum daha da tepki çeker bir hale getiriyor. Bu bakımdan konuyla ilgili önümüzdeki günlerde Apple tarafından açıklama yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi