"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Canlı Maç Yayını Yapacak!

Sedat | 23 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook tarafından yapılan son açıklamalarda site üzerinden canlı maç yayınlanacağı belirtildi.

Sosyal medyanın şimdiki hedefini maç yayınlarına çevirdi. Twitter tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamanın ardından Facebook da bu konuda hamle yapmaktan kaçınmazken Facebook tarafından yapılan son açıklamalarda canlı olarak maç yayını için önemli bir girişimde bulunulduğu öğrenildi.

ABD Kadın ve Erkek Basketbol Takımı'nın Rio Olimpiyatları öncesi yapacağı toplamda dokuz maç için Facebook anlaşma sağlarken yapılan anlaşmalar dahilinde önümüzdeki dönemde yapılacak maçlar Facebook üzerinden yayınlanmaya başlanacak.

24 Temmuz’da Başlayacak

24 Temmuz'da başlayacak olan maçlar 1 Ağustos tarihine kadar sürecek ve bu süre içerisindeki tüm maçlar Facebook tarafından yayına alınacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda bu maç yayınlarının aynı zamanda Facebook için bir test olacağı ve bu bakımdan gösterilen ilgiye ve yayınların başarı durumuna göre bundan sonraki süreç içerisinde benzer projelerin de geliştirilebileceği belirtildi. Bu bakımdan Facebook tarafından 24 Temmuz itibariyle başlatılacak olan canlı yayın etkinliğinin başarıya ulaşması pek çok farklı turnuva ve organizasyonun da Facebook üzerinden yayınlanmasını sağlayabilir. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda kullanıcıların herhangi bir ücret ödemeden site üzerinde açılacak bölümden yayınları takip edebileceği belirtilirken tüm kullanıcılar bu imkândan yararlanabilecek ve böylece milyonlarca kullanıcıya bu etkinlikliğin izletilmesi sağlanacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi