"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Dikey Videolar İzlenecek

Sedat | 28 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook’ta yapılacak değişiklikler paylaşılan videoları da etkileyecek. Videolar artık yatay yerine dikey ağırlıklı olack.

Facebook için yapılan değişikliklerde özellikle haber kaynağı üzerinde ciddi değişikliklerin yapılması söz konusu olurken, bir değişikliğin de videolar için yapılacağı öğrenildi. Video paylaşımlarının özellikle mobilde daha rahat bir şekilde görüntülenebilmesi adına Facebook videoların dikey bir şekilde hazırlanabilmesi adına çalışma yapacak.

Özel Araçlar Gelecek

Yayınlanan videolarını dikey bir şekilde görüntülenebilmesi adına kırpma gibi işlemlerin yapılacağı da belirtilirken, iOS ve Android işletim sistemleri için geliştirilecek güncellemeler sayesinde Facebook’ta artık daha çok dikey videolar görüntülenmeye başlayacak.

Dikey video konusunda pek çok sosyal medya daha önceden geliştirmeler yaparken Facebook bu konuda herhangi bir değişikliğe gitmeyi uygun görmemişti. Fakat yapılan son paylaşımlar ile birlikte bu konuda ciddi bir değişikliğin yapılacağı da belirtilmiş oldu.

Dikey Videoda Reklam Daha Fazla

Facebook tarafından alınan bu kararın arka planında ise önemli istatistiklerin yer aldığı tahmin ediliyor. Dikey videoların yatay videolara göre daha çok reklam alması bu konuda değişikliği de bir anlamda zorunlu kılmış durumda.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi