"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Durum Sekmesine Selfie Özelliği Geliyor

Sedat | 9 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerde sistemde yaptığı yenilikler ile adından sıkça söz ettiren Facebook son olarak ön kameraya yönelik yeni bir özelliğin hazırlıklarını yapıyor.

Facebook sosyal medya siteleri arasında oldukça etkin bir yere sahip olan Snapchat’e yönelik yaptığı hamleler ile birlikte sosyal medyanın pek çok özelliğini Facebook ve Instagram'a ekleme yapıyor. Yapılan bu strateji pek çok tartışmayı da beraberinde getirirken tüm tartışmalara ve eleştirilere rağmen Facebook bu konuda geri adım atmış değil. Konuyla ilgili öğrenilen son bilgilerde ise selfie çekmeyi seven ve bu selfie fotoğraflarını Facebook üzerinde paylaşmak isteyen kişilere yönelik ön kamera özelliğinin Facebook'a ekleneceği belirtildi.

Telefonlarda fazla fotoğraf çekenler ve aynı zamanda bu fotoğraflara efekt eklemek isteyen kişilerin Facebook ile artık bu imkanlara sahip olacağı belirtilirken ön kameraya yönelik yapılacak yenilik ile birlikte kişilerin durum sekmesi üzerinde yer alan ön kamera bölümünden direk selfie çekebileceği ve bu fotoğraflarını anlık olarak Facebook'ta paylaşabileceği belirtildi. Kolay bir kullanım sunması adına durum alanına eklenecek olan kamera özelliği sayesinde kullanıcılar artık daha fazla selfie çekerek sosyal medyada paylaşmaya başlayacak.

Üstelik Snapchat'te kullanılan pek çok filtrenin ve gelişmiş farklı filtrelerin de sisteme ekleneceği selfie çeken kişilerin bu filtreleri de kullanarak farklı fotoğraflar oluşturabileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi