"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Haber Kaynağında Değişiklik Gelebilir

Sedat | 23 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook’ta videoların daha fazla ön plana çıkacağı belirtilirken yapılacak yeni değişiklikler ile birlikte videoların otomatik ve sesli bir şekilde yüklenebileceği de if

Son dönemlerde farklı özelliklerin sisteme eklenmesi ile birlikte ilk çıkış tarihine göre çok daha farklı hale gelen Facebook için yeni geliştirmelerin de yapılacağı belirtildi.

Uygulama için gündeme gelen haberlerde videoların  otomatik ve sesli bir şekilde önyükleme ile direk yayınlanabileceği belirtilirken bu durum pek çok kullanıcı tarafından çok olumlu karşılanmadı. Facebook özellikle mobil ağlar üzerinden giriş alan bir sosyal medya olduğundan dolayı videoların otomatik bir şekilde yüklenmesi ve sesli bir şekilde oynaması kullanıcıların mobil veri tüketimini de olumsuz yönde etkileyecek. Bu bakımdan böyle bir değişikliğin yapılmasının ardından mutlaka kullanıcılara seçim şansının da bırakılması istenirken önümüzdeki günlerde bu konuda daha detaylı gelişmeler yaşanabilir.

Facebook yönetimi tarafından yapılması planlanan değişiklikler kullanıcılardan ciddi tepki görebilecek durumda olduğundan dolayı gündeme gelen bu haberlerin ardından dahi pek çok tartışma başlamış durumda. Bu bakımdan yapılacak değişiklikler Facebook için ciddi bir önem taşıyor. Beklentilerin karşılanması bu konuda marka imajını ciddi anlamda iyileştirecek fakat beklentilerin karşılanmaması ve yapılan değişikliklerin kullanıcılar tarafından tepki çekmesi de Facebook için bir o kadar zorlu bir süreci başlatacak.

Şu anda sessiz bir şekilde videoların oynatılması ve aynı zamanda seçeneğin kullanıcılara bırakılması sorun yaşanmasına önlerken bu konuda yapılacak değişmelerde mevcut özelliklerin kaybedilmesi tepki çekebilecek durumda 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi