"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Hindistan’da Wi-Fi Projesini Başlattı

Sedat | 9 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

İnternet erişimini yaygınlaştırmak ve internet kullanımının olmadığı alanlara internet hizmetini götürmek isteyen Facebook Hindistan'da yeni bir projeyi daha başlattı.

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olarak kabul edilen Hindistan pek çok teknoloji markası için önemli bir pazar haline gelirken bu alana yönelik yeni bir proje Facebook tarafından geliştirildi. Facebook tarafından yapılan açıklamalarda Express Wifi adı verilen yeni bir özelliğin kullanıma sunulacağı ve kullanıcıların internet erişimini daha iyi bir şekilde elde edebileceği belirtildi.

125 Bağlantı Noktası Oluşturuldu

Express Wifi aracılığı ile kullanıcıların internete erişebileceği belirtilirken özellikle kırsal bölgelere yönelik yapılacak çalışmalar ile birlikte Hindistan'daki internet bağlantı noktaları artırılacak. Böylece kırsal bölgelerde internet kullanımı mümkün olmayan kişiler yeni proje ile birlikte artık internet bağlantısını elde edebilecek. Facebook tarafından yapılan ilk çalışmalarda 125 farklı noktaya Express Wifi teknolojinin kurulduğu belirtilirken önümüzdeki günlerde bu sayının daha da artması bekleniyor.

Daha önce de Facebook tarafından bölgede önemli bir proje başlatılırken, Free Basics adı verilen projenin Hindistan'daki telekomünikasyon sektörü kurallarına uymaması sebebiyle iptali gündeme gelmiş ve bu gelişmelerin ardından Facebook projeyi sonlandırmıştı. Yeni sunulan özellik ise bu konuda herhangi bir ihlal yaratmadığı için çok daha başarılı sonuçlara ulaşabilecek.

Facebook tarafından faaliyete geçirilecek olan bu projenin markaya ne katacağı şu an için bilinmese de önümüzdeki günlerde yayınlanacak raporlar ile birlikte bu konuda daha net bilgi sahibi olmak mümkün olacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi