"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Live Güncellendi

Sedat | 24 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook tarafından kurulan ve Facebook Live adı verilen canlı yayın platformu için yeni bir güncelleme ile yenilikler yapıldı.

Facebook’un önümüzdeki yıllarda canlı yayın etkinliklerinin yayınlanmasını planlandığı ve şimdiden kullanıma sunduğu Facebook Live için yeni bir düzenlemeye daha gidildi. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Facebook tarafından pek çok güncellemenin ve düzenlemenin yer aldığı değişikliklerin aktif olduğu belirtilirken yeni yapısıyla Facebook Live çok daha donanımlı bir hale getirildi.

Yapılan açıklamalarda güncellemelerin tüm kullanıcılarda hemen aktif olmayacağı belirtilirken, kademeli olarak tüm kullanıcılar yeni güncellemeyi alabilecek ve Facebook için yapılan yeniliklerden yararlanma imkanı elde edebilecek. Yeniliklerde çok dikkat çeken noktalardan bir tanesi tam ekran yayınların izlenememesi nedeniyle yaşanan sorunların giderilmesi oldu. Bu bakımdan artık platform üzerinden tam ekran olarak yayınları takip etmek mümkün olacak. Ayrıca sadece videoya odaklanmak isteyen kişiler tepki ve yorum alanlarını da kapatabilme imkânına sahip.

Ayrıca video izlemek konusunda akıllı telefonlara yönelik yapılan değişiklikler ile birlikte Android cihazlarda dikey modda, iOS cihazlarda ise hem yatay hem dikey modda video izlemek artık mümkün.

Şu an için Android cihazlarda yatay modda video izlemenin mümkün olmadığı açıklanırken yapılacak diğer bir güncellemeyle birlikte Android cihazlarda da bu özelliğin kullanılabileceği belirtildi. Bu bakımdan önümüzdeki aylarda Android ve iOS işletim sistemleri aynı imkanlardan yararlanarak Facebook servisini kullanabilecek. Ayrıca canlı yayın sınırlamasında da değişikliğe giden Facebook canlı yayın sınırını 4 saate kadar çıkarmış durumda.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi