"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Messenger 1 Milyara Ulaştı

Sedat | 20 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook tarafından sosyal medya sitesinden daha ayrı bir şekilde geliştirilmeye başlanan ve ayrı bir uygulama olarak sunulan Facebook Messenger 1 milyar kullanıcıya ulaş

Facebook tarafından yapılan gelişmeler ile oldukça donanımlı bir hale gelen ve böylece daha fazla kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran Facebook Messenger için yapılan son açıklamalar bu alanda ne kadar iddialı olduğunu da gösterdi. Şubat ayı içerisinde aktif olarak uygulamayı kullanan bir milyar kişiye ulaşıldığı belirtilirken bu rakam Facebook Messenger'ın bu alanda çok iddialı olduğunu ve aynı zamanda zirveye oynadığının önemli bir göstergesi olarak gösterildi.

Facebook Messenger uygulamasının bu kadar popüler hale gelmesindeki en önemli nedenlerden bir tanesi uygulamanın Facebook tarafından desteklenerek sunulması. Bu bakımdan yüzlerce arkadaşı bulunan kişilerin bu arkadaşlarına erişim sağlayabilmek adına Facebook Messenger kullanması işleri çok da kolaylaştırıyor. Kişilerin bu hizmetten yararlanabilmesi adına uygulamayı ayrı olarak kullanabilmesi de Facebook'tan ayrı olarak daha iyi bir şekilde sohbet etme imkanı sağlıyor. 1 milyar kullanıcı kulübüne girmeyi başaran Facebook Messenger bu alanda giderek artan hakimiyetini de arttırmış durumda.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ayrıca kutlamalarının yapılacağı belirtilirken kullanıcıların 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşılmasının şerefine uygulama içerisinde balon emojilerini birbirlerine gönderebilecekleri açıklandı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi