"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Messenger diller arasında tercüme sunacak!

Sedat | 23 Haziran 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook Messenger çeviri özelliği aldı. Artık kullanıcılar yabancılarla arkadaşlık kurarken daha rahat bir deneyim yaşayacak.

Facebook Messenger, kullanıcıların İspanyolca'yı İngilizce'den ve İngilizce'den İngilizce'ye çevirmelerini sağlamak için beklenen güncellemeyi aldığı için öncelikle İspanyolca konuşan arkadaş edinme konusunda size bir neden sunar. Yeni çeviri işlevselliği, Facebook'un geçen ay F8 geliştirici konferansında duyurduğu yapay zeka (AI) destekli M Translations ile geliyor. Başlangıçta, çeviriler yalnızca ABD ve Meksika’da aktifti. Yine de, gelecekteki en son gelişmelerin daha geniş bir sunumunu bekleyebiliriz. Henüz Türkçe dil desteği olmasa da yakın bir zamanda güncellemenin geleceğini biliyoruz.

Arkadaşınızdan İngilizce veya İspanyolca bir mesaj alırsanız veya dilinizi varsayılan dil olarak belirlemediyseniz, Messenger uygulamasında bulunan M bot, otomatik çeviri işlevini etkinleştirmek için bir kez dokunmanız gereken bir modülü zorlar. Bu, arkadaşınızdan aldığınız tüm mesajları otomatik olarak çevirir. Tabii ki artık gelişmiş desteği istemiyorsanız istediğiniz zaman da çıkabilirsiniz.

Çeviri özelliği başlangıç aşamasında ABD ve Meksika ile sınırlı olduğundan, diğer bölgelerdeki avantajlarını yaşayamayacaksınız. Bunu söyledikten sonra, önümüzdeki dönemde diğer pazarlara ve çeşitli diğer dillere genişletilmesi muhtemeldir. İlk olarak Engadget tarafından bildirilen özellik, piyasadaki alıcılar ve satıcılar arasındaki çevirileri sağlamak için başlangıçta başlatıldı.

Bu ayın başlarında, Facebook Messenger, 1,3 milyardan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip olan platformu para kazandıran video reklamları yayınlamaya başladı. Facebook aynı zamanda yakın zamanda deneyimini iyileştirmek için makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak 'Messenger Üzerinden Bağlandı' uyarılarını da azaltmaya karar verdiğini açıklamıştı. Ancak bu bağlantılar için henüz birşey yapılmış gibi görünmüyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi