"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Messenger Güvenlik Güncellemesiyle Buluştu!

Sedat | 5 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son zamanlarda popüler olan Facebook'un Messenger platformuna uçtan uca şifreleme güncellemesi geldi.

Facebook ,yaptığı güncellemeler veya değişiklikler ile sürekli adından bahsettirmiştir. Bu defa ise kullanıcılarına sunduğu güvenlik ağırlıklı güncellemesiyle dikkaleri üzerine çekmeyi başardı. Böylelikle Facebook, son dönemlerin popüler olan şifreleme sistemine geçiş sağlamış oldu.

Bildiğiniz gibi uçtan uca şifreleme sistemi ilk defa karşımıza çıkmadı. Daha öncesinde Whatsapp'ta karşılaştığımız sistem bu defa Messenger'da bulunacak. Whatsapp'ın pozitif dönüşler sağladığı güncellemeden dolayı aynı güncelleme Facebook Messenger içinde getirildi. Güncellemenin sizlere getirisi olarak, iki tarafında konuşmaları şifreleniyor. Bu sayede kötü programların konuşmalarınıza veya verilerinize ulaşımı zorlaşıyor hatta imkansız hale geliyor. 

Güvenlik güncellemesinin içerisinde aynı zamanda yer alan süreli mesaj özellği her ne kadar dikkat çekse de Line ibi uygulamalarda önceden de bu özelliğin bulunması, Facebook'un etraftaki sevilen özellikleri getirdiğini gösteriyor.

Zaman sınırlaması 5 saniyeden 1 güne kadar uzayabilen ve gizli konuşma özelliği sayesinde mesajlaştığınız kişilerden bildirim gelmesi durumunda ekranın kilitli olması halinde, ekranın üzerinde "Biri sana mesaj gönderdi." yazısı çıkacak. Doğrusunu söylemek gerekirse her ne kadar karşılaştığımız özellikler dahi olsa aktif olarak kullanım sunan Facebook'un sosyal medyada da bulunması takdir edilecek bir konu. Her ne kadar geç kalınmış olsa bile!

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi