"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook, Messenger uygulamasıyla ekran paylaşılabilecek..

Sedat | 3 Eylül 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook, Messenger uygulamasında bir ekran paylaşma özelliğini test ediyor..

Facebook Messenger, Facebook'un birincil sosyal medya platformunda sohbet etmek için kullanılan tek başına bir uygulama olmuştur; öyle ki, Android için birincil Facebook uygulaması bile, Messenger'ı kurmaya yönlendirmeden, özel kişilerle sohbet etmenize izin vermez. Messenger'ın kendine özgü yararları ve önemsiz yönleri var, ancak Facebook sürekli olarak kullanıcıların sohbet uygulamasına bağlanmasını sağlamak ve onu birincil iletişim şekli olarak kullanmak için yeni yollar araştırıyor. Facebook'un Messenger için çalıştığı en yeni özellik, ekran paylaşım işlevselliğini sağlıyor.
Facebook, kamerayı kullanmak yerine telefon ekranınızı Messenger sohbeti içinde paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir Messenger video seçeneğini test ediyor. Messenger yazılım mühendisi Jane Manchun Wong, söz konusu özellikle ilgili "En sevdiğiniz içeriği video sohbeti ile paylaşabilirsiniz. Bu, kameranızı kapatır ve sohbetteki herkesin ekranınızı görmesine izin verir." sözlerine yer verdi. 

Devam etmeden önce ikinci bir uyarı var telefon ekranınızda bir grup sohbeti ile paylaşmak istemeyebileceğiniz özel veya kişisel bilgiler olabileceğinden, muhtemelen iyi bir şey olabilir. Devam etmeden önce ikinci bir düşünce yapmaya değer. Son karede de görebileceğiniz gibi ekran paylaşımı daha sonra gruba yansıtılır.

Bu işlevselliğin kullanılabileceği çeşitli yöntemler vardır ekranda gerçek zamanlı adımlar atabilir, telefonunuzdan bir dizi fotoğraf veya videoyu hızlı bir şekilde paylaşabilir veya iş / çalışma ile ilgili sohbet için belgeleri tartışabilirsiniz. Ancak, muhtemelen canlı yayın seçeneklerinde olduğu gibi kullanılmasının bir yolu video içeriğini yayınlamak ve paylaşmaktır.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi