"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Messenger'da Oyun Dönemi!

Sedat | 5 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook, oyun severleri mutlu edecek bir dönem başlatıyor. İşte Facebook Messenger yeniliği...

Andoroid ve iOS'un mobil platformunda geride kaldığını gören Facebook, sağlam bir adım atmak için Facebook Messenger'da oyun dönemine baş koydu. Son günlerde oyun konsolunu kafasına takmış olmalı ki, oyun pazarında hakimiyet sağlamak adına yükselişe geçmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Gameroom'u Steam'e rakip olarak kullanıma sunan Facebook, şimdilerde ise Messenger'ı ele almış gibi. küçük  çaplı oyunları Intant Games adı verilen yeni platformda oynamanız mümkün kılınacak. Hatta dilediğiniz zaman arkadaşlarınız ile düellolar yapabilir veya istek teklifleri gönderebilirsiniz. 

Beğenileceğini düşündüğümüz yeni oyun döneminin tek can sıkan özelliği ise, eş zamanlı olmadığından sırası geçen arkadaşını beklemek durumunda kalacak. Üçüncü parti geliştiricilerine de açık olarak sunulan oyunun önümüzdeki ay yayınlanması bekleniyor. 

Güzel bir proje dahilinde gelen Facebook, platforma uygun oyunlar üretebilecek şirketlerler de anlaşmalarını çoktan yapmış durumda. Oyunu geliştiren teknoloji ise HTML5. Dünya genelinde ne zaman yayınlanacağı bilinmez ama Facebook'un bir hayli ol katettiği aşikar. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi