"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Messenger’da Reklam Botları Aktif

Sedat | 18 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerde sohbet uygulamalarına yönelik botların oluşturulması pek çok firma için uygun bir çözüm olurken artık reklam botlarının da aktif hale geldiği belirtildi.

Alışverişe ya da destek almak için kişilere yardımcı olan botlar pek çok ticari kuruluş için önemli bir işlevi yerine getirirken artık reklam botlarının da aktif hale geldiği ve firmaların kullanıcılara reklam yapabileceği belirtildi. Ürün satışı yapılmasa da çeşitli promosyonların ve kampanyaların kullanıcılara sohbet bölümü üzerinden ulaştırılabileceği belirtildi.

Facebook tarafından yapılan resmi açıklama ile konu ile ilgili değişiklikler belirtilirken özellikle spam konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacağı belirtildi. Her şeyin kullanıcı kontrolünde bir olacağı belirtilirken kullanıcılar konuşmalarda istediği şekilde engellemeler ya da tercihler yapabilecek. Ayrıca firmaların herhangi bir şekilde kullanıcılara ilk olarak mesaj göndermeyeceği belirtilirken kişilerin firmalara mesaj gönderdikten sonra bot sisteminin aktif hale gelmesiyle birlikte reklamların görüntülenebileceği açıklandı. Bu bakımdan kişilerin ilgi gösterdiği firmaların reklamlarını görüntülemesi mümkün.

Konu ile ilgili yapılan açıklama sonrasında ticari firmalara yönelik önemli bir özellik daha Facebook bünyesinde eklendi. Pazarlamalar ve promosyonlar sunulan ve müşterilerle daha iyi bir etkileşim kurmanın en önemli yollarından birisi olan Facebook sosyal medya ağları arasında etkileşimi en fazla olan sitelerden birisi olduğu gibi yapılan yeni özellikler ile birlikte pek çok markanın da sosyal medya kullanması da zorunlu hale getiriliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi