"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Messenger’de Instant Article Kullanılacak

Sedat | 16 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Instant Article adı verilen sistem Facebook’ta kullanılırken, artık aynı özelliğin Facebook Messenger’de de kullanılacağı belirtildi.

Instant Article adı verilen özellik ile birlikte hızlı ve güvenli bir şekilde içeriğe erişim sağlamak mümkün olurken, bu özelliğin kullanıma sunulması ile birlikte Facebook’ta performans anlamında ciddi iyileştirmeler yaşanmıştı. Bu özelliğin kullanım alanında iyileştirmeler yapması ve aynı zamanda kullanıcılar tarafından iyi dönüşler alması Instant Article için farklı kararların alınmasını da sağladı.

Instant Article Nedir?

Instant Article için yapılan son açıklamada özelliğin artık Messenger için de geçerli olduğu belirtildi.  Messenger’de bu özelliğin link paylaşma sırasında devreye gireceği açıklanırken, paylaşılan linklerde Instant Article devreye girecek.  Paylaşılan linklerde Instant Article özelliğinin kullanılması halinde bu konuda küçük bir ikonun da görüleceği belirtildi. Böylece özelliğin devrede olup olmadığı da kullanıcılar tarafından takip edilebilecek.  Instant Article kullanıcıların ayrı bir sayfaya gitmeden bilgi almasını sağlarken, ön izleme gibi farklı özellikleri ile kişilerin uygulama içerisinde haberlere ulaşmasını sağlıyor. Bu bakımdan son derece pratik bir kullanımı bulunan Instant Article, Messenger kullanıcılarının bundan sonraki paylaşımlarını da kolay bir hale getirecek.

Facebook ve Messenger için yapılan gelişimler kişilerin kolay bir şekilde uygulamalardan yararlanmasını ve ihtiyaçlarını gidermesini sağlıyor. Bu bakımdan Instant Article gibi pek çok yenilik de oldukça ilgi görüyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi