"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Snapchat'i Bitirebilir Mi?

Sedat | 4 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook ve Snapchat arasında yaşanan rekabette, durum günden güne daha da ciddileşiyor. İşte Facebook’un son hamlesi…

Facebook tarafından Snapchat’in satın alınması ile ilgili girişimler yapılmış olsa da bu konuda başarıya ulaşılamamıştı. Snapchat’in satışının gerçekleşmemesinin ardından ise Facebook, daha çok Snapchat üzerine oynamaya başladı. Snapchat için Facebook’un ciddi anlamda saldırgan olduğu ve sistemin daha da değersizleşmesi adına çalışmalar yaptığı konuşulurken, pek çok özelliğin Snapchat’ten alınarak Facebook’a eklendiği de görülmüştü.

Özellikler Bir Bir Alınıyor!

Snapchat’te mevcut olan ve Facebook’ta bulunmayan özelliklerin alınmaya başlanması bu konuda tartışmaları alevlendirmeye başladı. Başlarda bu durum fark edilmese de arka arkaya yapılan açıklamalar ile birlikte Snapchat özelliklerin Facebook’a eklenmeye başlandığı görüldüğünde bu konudaki tartışmalarda da artış görüldü.

Sosyal medyalarda ve özellikle teknoloji dünyasında en çok konuşlan konular arasında Facebook ve Snapchat yer alırken, Snapchat için 3 milyar dolar teklif eden Facebook, şu anda 19 milyar dolarlık rakibi karşısında mücadele etmeye çalışıyor.  

Snapchat özelliklerinin Facebook’a aktarılması kullanıcıların Snapchat’e olan ihtiyacını daha da azaltacak. Bu bakımdan Facebook hem kullanıcıların Snapchat’e gitmesini engelleyecek, hem de Snapchat ilgisini kıracak. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde Snapchat ile Facebook arasında daha gergin bir ilişkinin olması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi