"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook Snapchat'in Filtrelerine Göz Koydu

Sedat | 7 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook tarafından Snapchat'te yönelik yeni bir hamle daha geldi. İşte yaşanan son gelişmeler.

Facebook son dönemlerde Snapchat adı verilen sistemin pek çok özelliğini sistemine eklerken şimdi haber kaynağında kullanılacak yeni filtrelerin test edileceği belirtildi. Snapchat’in en önemli özelliklerinden birisi olan filtrelerin Facebook tarafından alınması ve başarılı bir şekilde kullanıma sunulması halinde sosyal medyanın etkisinin azalması bekleniyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde Snapchat için ciddi bir satın alma teklifi sunan fakat teklifi kabul edilmediği için bu sosyal medyayı sistemine katamayan Facebook, yaşanan gelişmelerin ardından sistemdeki tüm özellikleri kopyalamaya başladı. Bugüne kadar benzer pek çok özelliği Facebook ve Instagram'a etkileyen yönetim, yeni filtreleri ile birlikte hem kendi sosyal ağlarını güçlendirecek hem de çok güçlü bir rakibinin özelliğini kullanıma sunacak.

Yapılan açıklamalarda yeni özelliğin kullanımıyla ilgili detaylar paylaşılmazken önümüzdeki günlerde konuyla ilgili bilgilerin paylaşılması ve özelliği tanıtılması bekleniyor.

Facebook Eleştirilmişti!

 

Geçtiğimiz günlerde de Facebook tarafından Snapchat’e yönelik yapılan hamleler gündeme gelmiş ve Facebook için yoğun eleştiriler yöneltilmişti. Yapılan son gelişmeler doğrultusunda ise Facebook yönetiminin piyasadaki eleştirileri pek umursamadığı da görüldü.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi