"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook, uyarılarını yeniden yapılandırıyor!

Sedat | 8 Haziran 2018 0 yorum Süre: 1 dakika

Facebook'ta bazı kullanıcılar uyarı almayı sevmediği için geri bildirimde bulundu ve cevapsız kalmadı.

Facebook'ta biriyle arkadaş olduğunuzda, 'Messenger Üzerine Şimdi Bağlanın' uyarısı gönderilir. Şirket, bu uyarıları hiçbir zaman sohbet etmeye başlamak için bu uyarıları açmayan kullanıcılar için ölçeklemeye başlayacağını söylüyor.

Şirket, listeye katılan yeni arkadaşlar için uyarılar gönderdiğinde çok saldırgan olduğunu fark etti. TechCrunch'ın bildirdiğine göre, Facebook bu bildirimleri daha kullanışlı hale getirmek ve daha az göndermek için çalışıyor.

"Bir arkadaşın Messenger'a katılmasıyla ilgili bir bildirim almayı takdir ettiklerini gördük. Bu bildirimleri daha az almayı seven insanlara zamanla daha azını göndermek için makine öğrenimini kullanarak daha da yararlı hale getirmek için çalışıyoruz" dedi. Bir Facebook sözcüsü TechCrunch'a verdiği demeçte, insanların yolumuza gönderdiği tüm geri bildirimleri takdir ediyoruz.

Hangi kullanıcının uyarıları sevmediğini ve geçmişteki davranışları baz alarak bunların bazılarını göndermeyi durduracağını anlamak için makine öğrenimini kullanacaktır.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi