"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook yanlışlıkla yapılmayacak birşey yaptı!

Sedat | 23 Haziran 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook uygulama raporlarına yanlışlıkla geliştirici raporlarını gönderdi. 

Facebook hâlâ Cambridge Analytica skandalı gibi görünüyor olsa da, imajını gizliliğinizle hızlı ve gevşek bir şirket olarak temizlemeye çalışıyor. Ne yazık ki, başka bir sorun var. TechCrunch'a göre , Facebook, analiz raporlarını geliştiricilerin uygulama test kullanıcılarına yanlışlıkla sızdı.

Bir geliştirici , Facebook App Analytics özet e-postasının şirket dışındaki bir kişiye gönderildiği haberi ile TechCrunch ile iletişime geçti ; e-posta, rapora göre haftalık ortalama kullanıcılar, sayfa görüntüleme sayısı ve yeni kullanıcılar gibi özel verileri içeriyordu. Facebook, TechCrunch'a , şirketin analitik platformunu kullanan uygulamaların yüzde 3'ünün haftalık geliştirmelerinin, yalnızca geliştiricilerin yerine uygulama testlerine gönderildiğini doğruladı .

Bu veriler, bir uygulama testi rolünde rekabet avantajı olan bir rakip verebilir. Facebook sorunu çözdüğünü ve hiçbir kişisel bilginin açıklanmadığını söyledi. Şirket, hatadan etkilenen tüm uygulama geliştiricilerine e-posta gönderecek.
 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi