"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook’a Snapchat’in O Özelliği Geliyor

Sedat | 23 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook’un 2013 yılında 3 milyar dolar karşılığında almaya çalıştığı fakat satın alamadığı Snapchat’te olan bir özelliği kendi bünyesinde uygulamaya hazırlanıyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Snapchat uygulamasını satın alamamasına rağmen Snapchat ile ilgili planlarını noktalamadığı ifade ediliyor.

Binary Capital analisti Tiffany Zhong Facebook’un Snapchat’te yer alan ‘’Kaybolan Mesajlar’’ özelliğini test ettiğine dair kişisel hesabından bir tweet attı. Analist kullanıcıların Facebook’a yeni gelecek güncelleme ile var olacak güler yüz simgesine tıklayarak kullanıcıların bu özelliği aktif hale getirebileceklerini ifade etti.  Digital Trends’teki habere göre yeni gelecek özellikle beraber kullanıcıların göndermiş oldukları metin mesajları, fotoğraflar, video gibi paylaşımları 24 saat görebileceklerini ve bu süreden sonra mesajlara erişim sağlanamayacağını ifade etti. Bu süre zarfında karşı taraf tarafından okunmayan mesajlar ise hiçbir şekilde öğrenilemeyecek. Bu özelliği sadece kullanmak isteyen kullanıcılar kullanacak. 

Ayrıca gelecek olan yeni özellikle beraber kullanıcılar birbirlerinin güncellemelerini görebilecek ve gruplarına istedikleri arkadaşlarını ekleyebilecekler. Facebook daha önce de Snapchat uygulamasının bir çok özelliğini test etmiş ancak Facebook Messenger’da uygulamaya koymamıştı. Facebook getireceği yeni özellikle kullanıcılarına kişisel bir uygulama deneyimi sunmayı hedefliyor. Konu hakkında Facebook tarafından resmi bir açıklama yapılmazken ilerleyen günlerde gelecek yeni özellik hakkında detaylı bir açıklama yapılması bekleniyor. Gelecek yeni özellik Facebook kullanıcıları tarafından merakla beklenmeye başladı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi