"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook’a TT'yi Getiriyor!

Sedat | 27 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook tarafından geliştirilen yeni sistem ile birlitke Twitter’daki Trending Topic özelliğinin kullanıma alınacağı belirtildi.

Facebook için yapılan yeni geliştirmelerde Twitter’de oldukça ilgi gören Trending Topic özelliğinin bir benzeri sisteme eklenecek. Facebook için yeniden yapılandırılan ve geliştirilen bu özellik ile birlitke artık Facebook’ta en çok konuşulanlar ve gündemde olanlar daha kolay bir şekilde takip edilebilecek.

Gündem Takip Edilecek

Kullanıcıların Facebook üzerinden gündemi daha iyi bir şekilde takip edilebilmesi adına böyle bir özelliğin sisteme eklenmesi pek çok kullanıcıyı sevindiren bir gelişme. Bu bakımdan Facebook için yapılacak bu geliştirmenin ardından özelliğin kullanıcılar tarafından kullanılması ve ilgi gösterilmesi bekleniyor. Twitter’da yer alan sistem ile aynı özelliklere sahip olması beklenmese de amaç aynı olacak. Dünya ve ülke gündeminde nelerin olduğunun başlıklar halinde çıkartılacak özel bir bölümün açılacağı ifade edilirken, bu bölüm sayesinde kişiler en çok konuşulan konular ve yeni gelişmeleri de öğrenebilecek.

İstatistikler Sunulacak

Facebook üzerinden aynı zamanda en çok konuşulanlar ile ilgili istatistiki bilgiler de kullanıcılar ile paylaşılacak. Bu bakımdan oldukça önemli bir işlev kullanıcılara sunulmuş olacak. Özelliğin Facebook’a ne zaman geleceği şu an için bilinmezken, önümüzdeki günlerde yayınlanacak yeni bir güncelleme ile birlikte mobil ve masaüstü için resmen uygulamanın yürürlüğe konması bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi