"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook’ta En İdeal Paylaşım Zamanı Ne Zaman?

Sedat | 11 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook için yapılan yeni araştırmalarda en ideal paylaşım zamanı belirlendi.

Facebook’ta yapılan paylaşımlar için en önemli nokta, etkileşimin fazla olması. Bu nedenle de paylaşım zamanı ve içeriğin nasıl paylaşıldığı oldukça önemli. Konuyla ilgili yapılan son araştırmalarda ise paylaşım için en ideal zaman dilimleri belirlenmiş durumda

TechCrunch adlı teknoloji sitesi tarafından yapılan araştırmalarda en ideal paylaşım saatlerinin sabah 11.00 ile 16.00 olduğu belirtildi. Bu saatler arasında yapılan paylaşımların daha çok etkileşim aldığı ifade edilirken, yapılan araştırmalarda çok farklı kriterler göz önünde bulunduruldu. Bu durum coğrafi ve paylaşım yapılan grup ya da sayfadaki kişilerin tercihlerine göre değişiklik gösterilecek durumda. Bu bakımdan kişilerin kendi paylaşım raporlarına göre en ideal zamanı belirleyebilmesi de mümkün. Bu bakımdan sosyal medya yönetiminde kişilerin bu tip raporlara dikkat etmesi gerekse de kişisel olarak en ideal zamanların belirlenmesi gerekiyor.

Paylaşımların farklı zaman dilimleri içerisinde yapılması ve benzer konuların seçilmesi, en iyi etkileşim saatlerinin belirlenmesinde kişilere oldukça yardımcı olacaktır. Bu bakımdan yapacağınız bu tip denemeler ile birlikte kendi paylaşımlarınız için sizler de en ideal zamanları belirleyebilirsiniz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi