"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook'ta Geçici Profil Resmi Yapma!

Sedat | 12 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Günümüzde yediden yetmişe herkesin kullandığı popüler uygulama Facebook, geçici profil yapma özelliği sunuyor. Peki Facebook'un geçici profil resmi nasıl olacak?

Eğer sizlerde Facebook'un geçici olarak profil resmi yapma özelliği ile desteğinizi veya tepkinizi göstermek istiyorsanız haberimizde bunu öğrenmeniz mümkün. Bildiğiniz gibi nerdeyse tüm sosyal platformlarda profil resmi özelliği mevcut. Bazen nasıl bir görünüme sahip olunduğundan haberdar eden özellik, bazen de baş belası bir sorun haline gelebiliyor.

Hatta hatırlayacağınız gibi son zamanlarda Türkiye'deki politik ve toplumsal olaylara dikkat çekmek için farklı bir hayli profil resimleri kullanılmıştı. Profil resimlerinin en büyük sorunlarından biri geçtiğimiz senelerde yaşanan terör olayları gibi birçok olayda, failin resmini değiştirmesi üzerine olmuştu. Bunların yanı sıra özel sebeplerden dolayı profil resim değişikliği sağlanabiliyor. 

Facebook'un sunduğu geçici profil resmi özelliği sayesinde daha etkili bir şekilde görsel tercihi yapmanız mümkün hale gelecek. Belirlediğiniz geçici resim varolan ayarlara bağlı kalmak şartıyla yıllara kadar değişiklik gösteriyor. Seçtiğiniz profil resminizin kaybolması sonucunda eski resminizin yerine standart profiliniz yer alacak.

Yeni özellikten yararlanmak isteyenler için çok basit bir işem gerekmekte. Öncelikle Facebook kullanıcıların, kendi hesaplarına giriş yapmaları daha sonra ise kendi profil resimlerinin  üzerlerine gelip, "profil resmini güncelle" seçeneğine tıklamaları gerekiyor. Ardından isteğe bağlı olarak dilediğiniz bir resminizi kullanmanız gerekiyor. Seçimi yaptıktan sonrapencerenin sol alt kısmında ye alan "Geçici Yap" özelliğini kullanıp, ekrana gelecek açılır pencereden  1 saat, 1 gün, 1 hafta, "Asla" ve "Özelleştir" seçeneklerinden birini işaretlemek.

Bu güzel özellikten yararlanıp fotoğrafınızın üzerinde değişiklik yaparak bir nevi mesaj vermeniz sağlanacak. Böylelikle tepkinizi de desteğinizi de sunmanız mümkün hale gelecek. Bunu yapmak için  linke tıklayıp  "Genel" şeçeneğindeki tuş ile faklı kategorilerdeki efektler ile profil resminiz yansıtabilirsiniz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi