"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Facebook'taki Canlı Yayınlar Çakma Olabilir!

Sedat | 27 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook'taki ISS canlı yayın akışı şeklinde verilen video 2013 yılına ait çıktı.

Popüler uygulama Facebook'un son zamanlarda aldığı güncellemenin ardından canlı yayın akışı özelliği getirildi. Herkesin çok sevdiği bu özelliği farklı şekilde kullanıldığı ortaya çıktı.Neredeyse tüm kurum ve kuruluşlarda kullanılmaya başlanan canlı yayın akış özelliği, önemli etkinlik ve prijeleri yansıtmak adına bir hayli etkili olmuştu.

Güzel bir adım olarak görülen özellikte ters giden birşeylere rastlandı. Bazı fake hesaplar tarafından sahte videolar yayınlandı. Bildiğiniz üzere NASA, kendi internet sayfası üzerinden Uluslararası Uzay İstasyonu’nun yüzeyindeki kameraları kullanarak sürekli canlı yayın yapıyordu. Geçtiğimiz gün yayınlanan canlı yayın akışında bir nokta milyonların dikkatini çekti.

Çok fazla sayıda izlenme oranına erişen videoda NASA'nın 2013 yılında çekmiş olduğu bir video olduğu görüldü. Youtube'da küçük bir araştırmanın ardından orjinal video ile aynı olduğu tespit edildi. Canlı yayın akışının sonrasında NASA yetkililerine şu şekşlde bir soru yöneltildi: “Bugün bir uzay yürüyüşü var mı?” 

Soruya cevap olarak NASA yetkilileri “Hayır, böyle bir plan yok.” denilmiş olması bu durumun çakma olduğunu gözler önüne seriyor. 


 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi