"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

FBI Uyardı! Kameralarınızı Kapatın!

Sedat | 15 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerin en çok tartışma yaratan konularından olan bilgisayar kameraları için FBI önemli bir uyarıda bulundu.

Bilgisayar kameralarının casuslar tarafından izlenebilir olması, bu konuda pek çok kişiyi tedirgin ederken tartışmaları daha da hararetlendirmişti. Bilgisayarda güvenlik önlemlerinin alınmasına rağmen, mikrofon ve kamera üzerinden kayıtların alınabilecek olması, kişilerin bu konuda önlem almasına neden oldu. Bu konuda pek çok kişi güvenlik adına bu işlemleri yaparken, FBI tarafından yapılan açıklama ile birlikte konu tekrar gündeme geldi.  

Kameranızı Kapatın!

Kamera konusunda farklı görüşler bulunsa da teknoloji üzerinden pek çok farklı işlem kullanıcı fark etmeden yapılabilir. Bu nedenle de belki bir işe yaramasa da kameraların üzerini kapatmak iyi bir fikir olabilir. FBI yöneticisi James Comey tarafından yapılan son açıklamalarda bu ihtimaller üzerinde durulurken, özellikle önemli kişilerin yakın takipte olduğu ve izlenebileceği belirtildi.  Kameraların basit bir bant ile kapatılması görüntü alınmasını önlerken, aynı şekilde mikrofonlar da kapatılarak ses kaydı önlenebilir durumda. FBI açıklamasında kişilerin güvenliğini çok basit bir önlem ile sağlayabilecek durumda olmasının önemli olduğu belirtilirken, tüm kullanıcılara da bu konuda önemli bir çağrı yapıldı.  

Açıklama yapan Corney de kendi bilgisayarında böyle bir işlem yaptığını belirtilirken, kişisel olarak bu duruma önem verdiğini ve herkesin de dikkatli olması gerektiğini söyledi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi