"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Fiat Chrysler ile Samsung Ortaklığı Gelebilir

Sedat | 28 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Fiat Chrysler ile Samsung arasında yaşanan son gelişmelerin ardından bir ortaklık mı geliyor soruları sorulmaya başladı.

Fiat Chrysler ile Samsung arasında son dönemlerde görüşmeler oldukça sık bir şekilde yapılmaya başlandı. Samsung’un otomobil sektörüne giriş yapmak istediği bilinirken, bu konuda Fiat ile bir anlaşmanın yapılmasına yüksek ihtimalle bakılıyor. Bu bakımdan son zamanlarda yapılan görüşmeler ile birlikte Fiat Chrysler ile Samsung’un ortaklık konusunda detayları görüştüğü tahmin edilirken, bu konuda resmi bir açıklamanın her an yapılabileceği de belirtiliyor. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde Fiat Chrysler ile Samsung tarafından ortak bir açıklama yapılarak ortaklık resmen duyurulabilir.

Resmi Açıklama Geldi

Gündeme gelen Fiat Chrysler ile Samsung ortaklığının en önemli kaynağı ise Fiat Chrysler CEO'su Sergio Marchionne. Sergio Marchionne katıldığı bir programda önemli açıklamar yaparken, açıklamalarda Fiat’ın en önemli iş ortaklarından birisinin Samsung olduğunu söylemişti. Sergio Marchionne tarafından yapılan bu açıklamalarda özellikle Samsung’un yazılım yönü ön plana çıkartılırken elektrikli ve otonom araçlar konusunda Samsung’un yazılım gücü ile Fiat’ın üretim gücü bir araya getirilebilir. Böyle bir ortaklık otomotiv sektöründe ciddi bir etki yapabilecek güçte. Farklı projelerin de gündeme gelebileceği konuşulurken, piyasada şu anda büyük bir beklenti de oluşturulmuş durumda.

Daha önce Generals Motors ile görüşen Fiat’ın anlaşma sağlayamaması, Samsung görüşmelerinde mutlaka çözüme gidileceği şeklinde de yorumlanıyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi