"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Fiat İtalya’da Lider

Sedat | 29 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Bursa’da yapılan üretimler ile dünya pazarına açılan Fiat, bu konuda iyi sonuçlar almaya başladı.

Özellikle marka tarafından son yıllardaki üretimler ciddi bir sükse yaratırken, Fiat Egea üretimi ile birlikte ihracatta da Fiat büyük oynamaya başladı. Fiat Egea modeli yeni Tipo modeli ile desteklenirken, bu durum Avrupa pazarında daha fazla ilgi gördü ve araçlara gösterilen ilgi ile birlikte ihracat rakamlarında da artış görülmeye başlandı.

Satışlar Yüzde 4.3 Arttı

2015 yılında yakalanan istikrarlı büyüme bu yıl da sürerken, Temmuz ayı ile ilgili paylaşılan rakamlarda yüzde 4.3’lük bir artışın yaşandığı belirtildi. Bu bakımdan bir önceki yıla göre daha iyi bir satış istatistiği yakalayan Fiat, otomotiv sektörünün parlayan yıldızları arasında yer aldı.

29 Bin 300 Adet Araç Satıldı

İlgili dönem içerisinde yaşanan artış ile birlikte Fiat tarafından Fiat Egea / Tipo ailesinden 29 bin 300 araç satılmış durumda. Özellikle İtalya pazarına yoğunlaşan Fiat, burada lider durumda olmayı başardı. Temmuz ayında İtalya’da en çok tercih edilen araç modeli olma başarısı Fiat Egea ile birlitke Fiat’ın olurken, Türkiye’de yapılan üretimlerin böylesine yüksek başarılara ulaşması da Türkiye ekonomisine katkı sağladı. Markanın 2016’yı çok iyi bir şekilde kapatması beklenirken, 2017 yılındaki üretimler ile birlikte 2016 yılında yakalanan istatistiklerin de geçilmesi bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi