"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Final Fantasy 15’i Bekleyenlere Kötü Haber!

Sedat | 16 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Uzun zamandan beri çıkış yapması beklenen fakat sürekli ötelenen Final Fantasy 15 için bir erteleme haberi daha geldi.

Final Fantasy adı verilen rol yapma oyunu için daha önce yapılan açıklamalarda oyunun Ağustos ayı içerisinde satışa sunulacak belirtilmişti. Fakat oyun için yapılan sonra açıklamalarda oyunun çıkışının erteleneceği ifade edildi.

Square Enix tarafından geliştirilen rol yapma oyunu Final Fantasy, bugüne kadar en çok ilgi çeken oyunlarından bir tanesi olurken oyun serisinin son oyunun Final Fantasy 15 olacağı belirtilmişti. Oyun ile ilgili bugüne kadar yapılan açıklamalarda beklentiler oldukça yükseltilirken seriyi oynayan kişiler oyunun çıkmasını bekliyordu. Bugüne kadar piyasaya sunulması geciktirilen ve bu nedenle hayranları tarafından sürekli eleştirilen Final Fantasy 15 için bir gecikme kararı daha alındı.

29 Kasım’a Ertelendi

Yapılan açıklamalarda oyunun 29 Kasım tarihinde piyasaya sunulacağı belirtildi. Gecikme kararının alınması ve üstelik oyunun 3-4 ay gibi ileri bir tarihe alınması ciddi bir hayal kırıklığı yaratmış durumda.

Final Fantasy 15 için böyle bir gelişmenin yaşanması oyun satışlarını etkileyebilecek durumda. Öyle ki sosyal medya üzerinde yapılan yorumlarda pek çok kişi oyuna tepki gösterirken oyunun alınmayacağı ve tepki gösterilmesi gerektiği belirtildi. Bu bakımdan bir gecikme kararının daha alınması, oyun çıkmadan ciddi bir tepki görmesine neden olabilir. Fakat konu ile ilgili gelen son bilgilerde oyunun 2016 yılı içerisinde kesin olarak piyasaya çıkacağı ifade edildi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi