"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Firefox Tarayıcı Güncellendi!

Sedat | 21 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Firefox için yeni bir güncelleme yapıldığı duyurulurken, güncelleme ile birlikte tarayıcı 49. Sürüme geçiş yaptı.

Firefox adı verilen tarayıcı, yüksek kullanım oranları ile dikkat çekerken, tarayıcı için pek çok yenilik de yapılıyor. Konuyla ilgili yapılan son resmi açıklamalarda yeni bir güncellemenin daha sunulduğu açıklanırken, güncelleme ile birlikte Firefox 49. Sürüme geçiş yapılıyor.

Firefox 49. Sürümde Neler Var?

Firefox 49. Sürümünde dikkat çeken özelliklerden birisi Firefox Hello hizmetinin artık desteklenmemesi. Bu bakımdan kullanıcılar yeni versiyon ile birlikte Hello hizmetini kullanamayacak. Bu özelliği seven ve kullanmak isteyen kişiler ise piyasadaki diğer alternatifleri değerlendirmek durumunda.  

Güncelleme ile birlikte aynı zamanda tarayıcıya okuyucu modu da geldi. Okuyucu modu ile birlikte kişilerin metinleri daha net bir şekilde okuyabilmesi adına çeşitli seçenekler sunuluyor. Böylece işiler kendi zevkine göre en ideal okuma ayarlarını yapabiliyor. Aynı zamanda istenildiği takdirde metinlerin okunması da mümkün.

Flash’a Kısıtlama Geldi!

 Firefox ile birlikte aynı zamanda flash kısıtlamasının da getirildiği görüldü. Öyle k, reklam ağlarında kullanılan SWF formatların artık Firefox’ta görüntülenemeyeceği açıklandı. Bu bakımdan reklamlar konusunda da yeni Firefox ile birlikte önemli bir iyileştirme yapılmış durumda. Kişiler Firefox üzerinden yapacakları güncelleme ile birlikte tüm bu özellikleri kullanmaya başlayabilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi