"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Firefox’tan Önemli Hamle!

Sedat | 5 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Mozilla Firefox için yeni bir güncelleme sunulurken Firefox 48 sürümü tüm platformlarda kullanıcılara açıldı.

Firefox’un yeni sürümü Firefox 48 olarak adlandırılırken güncelleme sonrasında yapılan açıklamalarda Windows, Mac, Linux ve Android için yeni güncellemenin indirilerek kullanılmaya başlanacağı belirtildi. Böylece kullanıcılar yeni internet tarayıcısını deneme imkanı elde edebilir durumda.

Çoklu İşlemci Desteği Geldi

Uzun zamandan beri tarayıcıda bulunmayan ve bu konuda beklenti oluşturan çoklu işlemci desteği de artık Firefox 48 sürümüyle birlikte tarayıcıya eklenmiş durumda. Yeni güncellemede pek çok iyileştirme ve güvenlik yamasının yapıldığı belirtilirken en çok dikkat çeken özellik kuşkusuz çoklu işlemci desteği oldu.

Mozilla’nın yıllardan beri üzerinde çalıştığı bu proje ancak kullanılabilir duruma getirilirken kullanıcılar Firefox 48 ile birlikte çoklu işlemci özelliğine sahip olacak ve daha iyi bir internet kullanımı sağlayabilecek.

Tasarım İyileştirildi

Firefox 48 ile birlikte tasarım açısından da değişikliklere gidilirken güvenlik açısından da yeni bir özellik eklenmiş durumda. İndirilen dosyalarda çeşitli zararlı yazılımların olup olmadığını kontrol edebilen Firefox, böylece kullanıcıların güvenliğini de sağlayabilecek.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi