"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Ford Otonom Modellerde 2021'i Hedefliyor

Sedat | 19 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Otonom araç konusunda çalışmalar yaptığı bilinen Ford’u 2021 yılına kadar yollara yeni modelleriyle çıkmayı hedeflediğini belirtti.

Otonom sürüş son dönemlerde otomotiv sektörünün en çok üzerinde çalışmalar yaptığı bir konu olursa pek çok marka gelecekte teknolojiye ayak uydurabilmek ve kullanıcılara yeni teknolojiyi sunabilmek adına çalışmalarına başlamış durumda. Üreticiler tarafından yapılacak olan bu çalışmalar ile birlikte otonom sürüş gecikmeden yollarda olabilecek.

Bu alanda yaptığı çalışmalar ile en çok ilgi çeken markalardan bir tanesi Ford olurken Ford ile ilgili paylaşılan son bilgilerde 2021 yılının hedeflendiği ve bu yıla kadar otonom sürüşe sahip araçların piyasaya sürülmesinin amaçlandığı belirtildi. Pedal ve direksiyon barındırmayan araçlar kullanım açısından çok daha kolay olacak ve bu bakımdan sürücüler çok daha kolay bir şekilde araç sürebilecek.

Ford'un 2021 yılı hedefleri için 5 yıl gibi oldukça kısa bir süre kalırken bir süre içerisinde yapılacak geliştirmeler ile birlikte Ford sektörde hem rekabet yaratacak hem de yeni araçları ile birlikte güç gösterisi yapacak .Bu arada pek çok farklı marka tarafından benzer projeler geliştirerek üzerinde çalışmalar sürdürülürken Ford bu konuda oldukça iddialı. Fabrikalarında yaptığı testler ve yeni geliştirmeler ile birlikte çok daha iyi bir modelin sunulması bekleniyor. Üstelik 2021 yılında nasıl bir model ile geleceği şimdiden bile merak ediliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi