"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Fortinet’ten Siber Güvenlik Raporu

Sedat | 5 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Siber güvenlik üzerine yaptığı çalışmalar ile bilinen Fortinet, siber güvenlik ile ilgili yeni bir rapor paylaşıldı.

Siber güvenlik konusunda ciddi sorunların yaşandığı ve bu sorunların çözümü için tüm ortak paydada bulunan kişi ve firmaların bir araya gelmesi gerektiği belirtilirken raporda, bu konuda insan gücüne hala ihtiyaç olduğu ifade edildi. Şu anda sektörde kalifiye eleman sıkıntısının da yaşanması siber güvenlik konusunda sorun yaratırken, Fortinet bu konuda gerekli eğitimlerin verilmesi gerektiğini de belirtti. Bu doğrultuda sektörde yaratılacak istihdam ile birlikte siber güvenlik için önemli bir iş gücü kazandırılacak.

Sektör Gelişmiyor

Teknolojinin gelişmesi,  siber tehditlerin farklı yöntemler üzerinden saldırılar yapması ve kullanıcı sayısının daha da artması Fortinet tarafından siber güvenliğin sağlanmasında zorlayıcı etkenler olarak görülürken, tüm bu gelişmelere rağmen sektörün büyümeme kaydetmemesi, mücadeleyi zorlaştırıyor.

İstihdam Önemli

Fortinet raporunda tüm bu gerekçeler öner sürülürken, tekrar tekrar istihdamın önemi üzerinde duruldu. Öyle ki istihdam ile birlikte genç ve yetenekli kişilerin bu sektöre kazandırılması pek çok konuda avantaj sağlayacak. Böylece hem sektör gelişecek hem de siber güvenlik alanında önemi bir mücadele başlatılmış olacak.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi