"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Fortnite'ın iOS Sürümü Çıktı!

Sedat | 3 Nisan 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Epic Games'in popüler çevirimiçi PvP hayatta kalma oyunu Fortnite Battle Royale bugünden itibaren tüm iOS kullanıcılarına sunuldu...

Epic Games'in hayatta kalma oyunu Fortnite Batle Royale, bugünden itibaren iOS platformu için çıkışını gerçekleştirdi. 12 Mart tarihinde sadece davetli kullanıcıların erişimine açılan oyun bugünden itibaren iOS cihazlara sahip olan herkes oynayabilecek. İçerik bakımından aynı haritalara aynı oynanış mekaniklerine sahip olan Fortnite, böylece oyuncuların oyuna çabucak alışmasını sağlıyor. Böylece oyunu herhangi bir platformda oynayan oyuncuların mobil sürüme çok kısa sürede alışmasına imkan sağlıyor.

Fortnite'ın bütün sürümlerinin aynı güncellemeleri alacağını belirten Apic Games, oyunun Android cihazlara yakında geleceğinin müjdesini vermeyi ihmal etmedi. Mobil cihazlar için Bluetooth koontrolcü desteği eklenmesi de şirketin gelecekteki planları arasında bulunuyor. Diğer en önemli unsur ise oyunun Cross Play ve Cross Progression özelliklerine sahip olacağıdır. Cros Play sayesinde oyuncular Fortnite'ı farklı platformlardaki arkadaşlarıyla bir arada oynayabilecekler.

iOS ve Android ayrımı olmaksızın arkadaşlarınız ile ittifak kurabilecek ve birinci olma yolunda omuz omuza savaşlar verebileceksiniz. Cross Progression özelliği ise oyuncuların bir platformda kaydettikleri ilerlemenin ve satın aldıkları içeriklerin sözü edilen platformlar arasında eşleştirilmesini sağlıyor. Böylelikle ilerlemeleriniz hiç bir şekilde silinmeyecek. Fortnite Battle Royale’i oynamak için iOS 11 işletim sistemli iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 veya daha yeni bir cihaz gerekmektedir.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi