"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Fossil Q’da Snapdragon Wear 2100 Kullanılacak

Sedat | 2 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Giyilebilir cihazlarda Fossil önemli bir fark yaratırken, Fossil Q ile birlikte yeni bir işlemcinin kullanılacağı öğrenildi.

Giyilebilir teknoloji için farklı markalar tarafından çalışmalar yapılırken, Fossil Q adı verilen akıllı saatlerin yeni versiyonları farklı olacak. Geçtiğimiz günlerde Qualcomm tarafından tanıtımı gerçekleştirilen Snapdragon Wear 2100 işlemcinin telefonlarda kullanılacağı belirtilirken, bu durum bir ilkin de yaşanmasını sağlayacak. Öyle ki tanıtım sonrasında şu ana kadar hiçbir cihazda Snapdragon Wear 2100 kullanılmazken, ilk defa Fossil Q ile birlitke bu işlemci de piyasaya girmiş olacak.

Şubat’ta Tanıtıldı!

Qualcomm tarafından Şubat ayında tanıtılmasına rağmen bu tarihten beri akıllı saatler için geliştirilen Snapdragon Wear 2100 işlemci kullanılmamıştı. Fossil tarafından yapılan son açıklamalarda ise Fossil Q ile birlikte üst segmentte bir üretimin yapılacağı ve yeni işlemcini de modelde kullanılacağı belirtildi

IFA 2016’da yapılan tanıtımlar ile birlikte yeni işlemcinin kullanıldığı cihazlar tanıtılırken, Fossil Q Wander ve Marshal olmak üzere iki farklı versiyonunun tanıtımı gerçekleştirildi.

Yeni işlemcini en önemli özelliklerinden birisi düşük güç tüketimi. Böylece cihazların kullanım süreleri daha da uzun olurken, yapılan testlerde bu tasarrufun yüzde 25 oranlarına kadar çıktığı belirtildi.YEni akıllı saatlerin bu özellikleri ile ilgi çekmesi beklenirken, Wander için 295, Marshal için ise 315 dolarlık bir etiket fiyatı belirlenmiş durumda.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi